BONOBO Ewa Kostoń

Bonobo Ewa Kostoń jest właścicielem internetowego sklepu niewierzewbociana.pl. „Nie wierzę w bociana” to pierwszy sklep w Polsce, który specjalizuje się w sprzedaży produktów wspomagających rozwój psychoseksualny dzieci i młodzieży. W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości lalki anatomiczne (z zaznaczoną płcią), puzzle oraz książki i poradniki, które poruszają zagadnienia z zakresu seksualności, z przeznaczeniem zarówno dla najmłodszych czytelników, młodzieży oraz dorosłych. Ponadto na stronie niewierzewbociana.pl oferujemy dostęp do różnorodnych treści związanych z rozwojem psychoseksualnym dzieci i młodzieży (artykuły, polecana literatury, edukacyjne filmy). Bonobo Ewa Kostoń zajmuje się również organizowaniem warsztatów dla młodszej i starszej młodzieży z zakresu edukacji seksualnej oraz dla rodziców, w ramach których uczą się oni jak rozmawiać z najmłodszymi dziećmi o seksualności, jak reagować na dziecięce zachowania seksualne, jak chronić dzieci przed nadużyciami i przemocą.

Bonobo Ewa Kostoń jest także pomysłodawcą aplikacji mobilnej Eduseksus dla młodzieży (16+) z przeznaczeniem na smartfony. Aplikacja ta ma formę testu, który dostarcza wiedzę z zakresu seksualności człowieka. Poruszane są w niej zagadnienia dotyczące budowy i funkcjonowania żeńskiego i męskiego układu rozrodczego, antykoncepcji i aktywności seksualnej, ciąży i opieki nad dzieckiem, ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Ekspozycja stoiska Nie wierzę w bociana będzie zawierać m.in. lalki z wyodrębnioną płcią takich producentów jak: Miniland, Poala Reine, Les Pluminis, Berjuan, Rubens Barn, Llorens. Prezentowane przez nas lalki są wysokiej jakości z przeznaczeniem zarówno dla najmłodszych dzieci, starszych, jak i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Wśród lalek znajdują się również lalki etniczne oraz ręcznie szyte lalki empatyczne ze Szwecji. Wszystkie lalki produkowane są na terenie Unii Europejskiej (głównie Hiszpania). Ponadto wystawiane będą puzzle firmy Beleduc, które przedstawiają budowę anatomiczną dziewczynki i chłopca, kobietę na różnych etapach ciąży oraz rodzinę. To wysokiej jakości pomoce edukacyjne wprowadzające dziecko w świat pokoleń, różnic anatomicznych, pozwalające zapoznać się z budową człowieka oraz rozwojem płodu. Rysunki umieszczone na puzzle Beleduc są wdrukowane w drewno, co powoduje, że nie ścierają się jak przy rysunkach nadrukowanych. Podczas ekspozycji będę prezentowane książki poruszające zagadnienia dotyczące seksualności. Książki zostaną podzielone na III bloki tematyczne. Pierwszy blok z przeznaczeniem dla młodszych i starszych dzieci będzie poruszał zagadnienia dotyczące: treningu czystości, skąd się biorą dzieci, w tym także adopcji, różnic anatomicznych, oswajania starszego rodzeństwa z narodzinami, ochrony przed przemocą i nadużyć seksualnych, miłości i uczuć, stereotypów płciowych, karmienia piersią oraz dojrzewania. Drugi blok tematyczny będzie przeznaczony dla starszej młodzieży. Będą to poradniki dla dziewcząt i chłopców omawiające zagadnienia z zakresu dojrzewania, miłości i odpowiedzialności, aktywności seksualnej i antykoncepcji oraz oswajające z prawidłową terminologią płciową. Trzeci blok tematyczny zawierać będzie specjalistyczne poradniki dla rodziców, opiekunów oraz osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, w tym poradniki dla osób pracujących z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Ponadto ekspozycja będzie zawierać wybrane pomoce edukacyjne z przeznaczeniem dla starszej młodzieży podczas prowadzenia zajęć z edukacji seksualnej (m.in. model wirusa HIV).

Podczas targów zostanie zaprezentowana mobilna aplikacja Eduseksus. Ma ona formę testu sprawdzającego wiedzę z zakresu seksualności z przeznaczeniem dla młodzieży 16+. Aplikacja zawiera słowniczek z terminologią dotyczącą seksualności, pytania wraz z prawidłową odpowiedzią, wykaz fundacji i organizacji, które promują edukację seksualną wśród młodzieży oraz zajmują się profilaktyką i pomocą dla osób będących ofiarami przemocy, mającymi problemy rodzinne i w szkole.

Na nasze stoisko zapraszamy przede wszystkim rodziców, którzy chcą wspierać rozwój seksualny swojego dziecka oraz specjalistów zajmujących się zawodowo pracą z dziećmi i młodzieżą, w tym z niepełnosprawnością umysłową. Nasza ekspozycja będzie dostosowana również dla najmłodszych uczestników targów.