GFM Project

Podczas Dnia Nauki i Przemysłu prezentowane będą rozwiązania i produkty automatyki, których zadaniem jest zabezpieczenie pomieszczeń przed skutkami zalania wody. Prezentowany system przeznaczony jest do zastosowań w mieszkaniach, domach jak i pomieszczeniach biurowych.
Wystawiane będą prototypy oraz rozwiązania nie będące jeszcze dostępne w sprzedaży, między innymi planowany jest debiut bezprzewodowego systemu czujników oraz centrali sterującej produkcji GFM Project.
Zademonstrujemy również wyspecjalizowane produkty, takie jak:
– system sterowania odcięciem wody z programatorem czasowym
– system sterowania zaworami połączony z centralą GSM

Ilustracja : system przewodowy zasilany 230V i zasilaniem awaryjnym

Prosty system który pozwala zabezpieczyć całe mieszkanie jeżeli jest tylko jedne podłączenie wody.
Czujniki o długości ponad 100m można rozmieścić w newralgicznych na zalanie miejscach w całym domu i w przypadku wycieku i detekcji przez czujnik zostanie odcięta woda na głównym dopływie wody co zabezpieczy dom przed zalaniem.

Bardziej rozbudowany system, który pozwala podłączyć kilka różnych zaworów na różnych podłączeniach wodnych, zasada działania jednak jest taka sama jak w prostszym modelu. W przypadku detekcji wody przez którykolwiek czujnik zostają odcięte wszystkie zawory chroniąc dom przed zalaniem.

Zasadę działania jak i skuteczność wszystkich systemów będzie można sprawdzić na automatycznym stanowisku testowym, które w sposób ciągły będzie demonstrować sposób działania dwóch systemów jednocześnie (jeden przewodowy, drugi bezprzewodowy), a dodatkowo sprawdzać szczelność zaworu przy założonym ciśnieniu. W ten sposób pokażemy również możliwości w tworzeniu maszyn prototypowych, które projektujemy i wykonujemy.

Systemy i rozwiązania, które mogą być przydatne w każdym domu, a do tego cenowo dostępne dla każdego Kowalskiego, mogą być interesujące dla studentów, przedsiębiorców, jak i pozostałych odwiedzających targi.
Młodzi ludzie będą mogli się przekonać, że wystarczą odpowiednie studia, odrobina samozaparcia i sporo pracy aby samemu zrobić coś nowego i ciekawego, co pozwoli nie tylko uzyskać satysfakcję z wykonywanej pracy, ale również otwiera drogę do dobrego zarobku.
Przedsiębiorcy, którzy zapewne licznie się zjawią w Technoparku, mają szansę dostrzec, że warto inwestować w młodych ludzi z głowami pełnymi pomysłów i z zapałem do ich realizacji, bo dość że mają szanse wspierać polską naukę to jeszcze dobrze zainwestować swój kapitał.
Firma GFM Project Grzegorz Fudalej jest owocem doświadczenia zaczerpniętego z przemysłu oraz innowacyjnego pomysłu. Naszym celem jest tworzenie technologii zabezpieczeń budynków przed zalaniem. Start był ułatwiony dzięki dotacji UE, które pozyskaliśmy w Technoparku Gliwice.
Od początku powstania firmy w 2010 roku jej celem było zabezpieczenie domów przed zalaniem. Rozwiązania dostępne w automatyce przemysłowej nie były dostępne dla wielu użytkowników z uwagi na bardzo wysokie koszty podzespołów, wymóg posiadania specjalistycznej wiedzy oraz brak dedykowanych rozwiązań.
Chcieliśmy stworzyć gotowy, przetestowany i funkcjonalny produkt!

Już na początku 2010 roku powstały w naszej firmie pierwsze działające prototypy.
Po pierwszych udanych testach zostało złożone zgłoszenia patentowe na optymalne rozwiązania dla domowych systemów zapobiegających zalaniu.

Lata 2010 i 2011 to dalsze wybory rozwiązań, produktów, dostawców i wielogodzinne testowanie.
Pierwsza sprzedaż systemu miała miejsce na początku 2011 roku i obecnie działa już u klientów kilkadziesiąt różnych konfiguracji naszego systemu.

Jesteśmy pierwszą i jedyną w Polsce firmą wyspecjalizowaną w  produkcji i wdrożeniach systemów zapobiegających zalaniu.

Działamy również w innych dziedzinach przemysłu. Projektujemy i współtworzymy maszyny prototypowe, oraz projektujemy na zlecenia branży Automotive.