HEATU Kamil Jarzombek

„HeatU” to startup technologiczny tworzący systemy grzewcze, które można podłączyć do dowolnego powerbanku. Naszą wizją jest dostarczenie tego typu systemów do wielu branż. Zaczynając od producentów odzieży, przez firmy produkujące akcesoria medyczne, wózki dziecięce, oraz wiele innych. Przy tak niskich napięciach (5v) osiągnęliśmy możliwość rozgrzania systemu nawet do 50’ C. Taka temperatura pozwala rozgrzać bardzo szybko nawet największych zmarzluchów.
Maty grzewcze, które zostały zastosowane w systemie HeatU są odporne na czynniki mechaniczne. Mogą być dowolnie zginane, przerywane, zalewane wodą i wciąż zachowają swoje właściwości grzewcze. W tym momencie firma „HeatU” jest na etapie ostatnich testów, oraz przygotowywania ofert marketingowych dla potencjalnych klientów.
Projekt HeatU to laureat nagrody Akcelerator Przedsiębiorczości Akademickiej Santander Universidades przyznawanej w ramach konkursu dla najlepszych startupów.

„HeatU” na stoisku przedstawi prototypy naszych rozwiązań, oraz „goły” system grzewczy, który będzie można podłączyć do dowolnego powerbanku i poczuć ciepło systemu na własnej skórze. Jednym z prototypów będzie wyżej wspomniana torba medyczna na płyny infuzyjne. Osoby odwiedzające stoisko będą mogły dokładnie przyjrzeć się w jaki sposób został wszyty system do środka i dowiedzieć się, dlaczego rozwiązanie z powerbankami jest dla ratowników medycznych tak ważną kwestią.
Na stanowisku będą wystawione mate grzewcze, które dowolnie będzie można zginać, rozdzierać, zgniatać tylko po to, aby na samym końcu po podłączeniu do źródła energii i tak poczuć ciepło systemu.
Przeprowadzony zostanie konkurs w, którym będzie do wygrania powerbank.